Emeği Geçenler

MAK. MÜH. SÜLEYMAN KURT

18 Mart 1950 tarihinde Serik Antalya'da doğmuştur. 1968 yılında Antalya Lisesi'nden mezun olduktan sonra, mühendislik eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi'nde (ADMMA) tamamlamıştır. Ankara'da çeşitli mühendislik firmalarında çalıştıktan sonra, 1979 yılında Antalya'da Kurt Tesisat Mühendislik proje bürosunu kurmuştur. Antalya Ticaret Sanayi Odası'nda ve Antalya Kadriye Beldesi'nde bir dönem meclis üyeliği, Makine Mühendisleri Odası'nda tesisat komisyonu başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.

Alpek İnşaat  A.Ş.'nin tüm projelerinde sıhhi tesisat proje sorumlusu ve makine mühendisi olarak görev yapmıştır. Halen kurucusu olduğu Kurt Tesisat Mühendislik proje bürosunda makine mühendisliği ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Avukat Ayşen Kurt'un eşi avukat Fatma Kurt'un babasıdır.

Y. MİMAR LEVENT ERKILAVUZ

1954 yılında Balıkesir'de doğmuştur. İzmir Atatürk Lisesi'nin ardından üniversite eğitimini İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesinde tamamlamıştır. Aynı okuldaki master çalışmasının ardından Yüksek Mimar unvanıyla 1976 yılında mezun olmuştur. Bir süre İstanbul'da mimari proje ofislerinde daha çok konut projeleri üzerinde çalışmıştır.

1982'den itibaren Antalya'da eşi ile birlikte Üretim Mobilya adı altında mobilya tasarım, üretim ve dekorasyon çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda Alpek İnşaat A.Ş.'de tasarım, proje ve şantiye işlerini yürütmüştür. 2004 yılından itibaren eşiyle kurdukları 5E Mimarlık Mobilya Ltd. aile şirketinde çalışmalarına devam edip Antalya Lara'daki showroomlarında tasarımlarını sergilemeye başlamıştır. 1987 yılından itibaren Alpek İnşaat A.Ş.'nin tüm şantiyelerinde görev yapmıştır. 

Macide, Emine ve Mert Erkılavuz'un babaları, Fatma Erkılavuz'un (Peçen) eşidir. 2010 yılında aramızdan ayrılmıştır.