Kurucu Ortaklarımız

DR. AHMET PEÇEN

Dr. Ahmet Peçen, 1940 yılında Antalya'da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimlerini Antalya'da tamamlayıp 1958 yılında Ankara Üniversitesi Cebeci Tıp Fakültesi'nde öğrenimine başlamıştır. 1965 yılında Tıp Fakültesinden mezun olup, Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji kliniğinde ihtisasını başlamıştır. Üroloji uzmanı olarak 1971 yılından itibaren uzun yıllar eşi Dr. Gönül Peçen ile birlikte Antalya'da muayenehane hekimliği yapmıştır. Dr. Ahmet Peçen, Göz hastalıkları uzmanı olan eşi Dr. Gönül Peçen'in eşi, Dr. Özlem Peçen ve Av. Sinem Peçen Yurtsever'in de babasıdır. 1987 yılında kurulan Alpek İnşaat A.Ş.'nin kurucu üyesidir ve 2010 yılına kadar da yönetim kurulu başkanlığını yürütmüştür. Doktorluk mesleğinin yanı sıra, 1991-2010 yılları arası üyesi olduğu  Antalya  Lions Kulübü'nde bölge başkanlığı kulüp başkanlığı gibi üst görevlerde bulundu. Ayrıca, 1992-2010 yılları arasında ANSİAD (Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği) üyesi olarak önemli görevlere imza atmıştır. Böbrek taş kırma merkezi olan Güney Sağlık A.Ş.'nin de kurucu üyesi ve yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır. Uzun yıllar TEV (Türk Eğitim Vakfı) üyesi olarak da çalışan Dr. Ahmet Peçen 2010 yılında aramızdan ayrılmıştır.

KERİM PEÇEN

1942 yılında Antalya'da doğmuştur. Alpek İnşaat A.Ş.'nin kurucu ortağı ve yönetim kurulu üyesidir. Ziraat ile uğraşmaktadır. Evli ve 5 çocuk babasıdır.

ECZ. VELİ PEÇEN

1949 yılında Antalya'da doğmuştur. Lise öğrenimini Antalya Lisesi'nde tamamlamasının ardından İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ni bitirmiştir. 1974-1987 yılları arası Antalya'da serbest eczacılık yapmıştır. 1985-1987 yılları arasında Antalya Eczacılar Odası başkanlığı yapmıştır. 1987 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu Alpek İnşaat A.Ş.'nin  Genel Koordinatörlüğü görevini üstlenmiş olup, 1987-2010 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği ve ayrıca 2010-2012 yılları arasında da yönetim kurulu başkanlığı yapmıştır. Veli Peçen, Memet, Ali, Ahmet ve Barış Peçen'in babası Nesrin Peçen'in eşidir.

AV. AYŞEN KURT (PEÇEN)

15 Temmuz 1951 tarihinde Antalya'da doğmuştur. 1968 yılında Antalya Lisesi'nden mezun olduktan sonra üniversite eğitimini Ankara Hukuk Fakültesi'nde tamamlamıştır. 1976-1978 yılları arasında Kredi Yurtlar Kurumu'nda raportör olarak çalışmış; avukatlık stajını tamamladıktan sonra, 1980 yılı, Haziran ayında ise Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü Antalya Bölge Müdürlüğü'nde avukatlık görevine başlamıştır. Ayşen Kurt, SSK Antalya Bölge Müdürlüğü'nde 18 yıl avukatlık yaptıktan sonra 1998 yılında emekli olmuştur. Alpek İnşaat A.Ş.'nin kurucu üyesidir ve ilk dönem yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Halen Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Antalya şubesi aktif üyesidir.

Y. MİMAR FATMA ERKILAVUZ  (PEÇEN)

1954 yılında Antalya'da doğmuştur. Lise eğitimini Özel Antalya Koleji'nde tamamlamasının ardından İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi'nde eğitimine devam etmiştir. 1976 yılında ''Prefabrik Yapılar'' master tezi ile Yüksek Mimar ünvanıyla Teknik Üniversiteden mezun olmuştur. İstanbul'da Erol Aydınçoğlu mimarlık ofisinde daha çok iç dekorasyon ve müstakil konut projeleri üzerinde çalışmıştır. 1982 yılında Antalya'ya yerleşerek eşiyle kurduğu Üretim Mobilya'da mobilya, tasarım ve dekorasyon çalışmalarına devam etmiştir. Alpek İnşaat A.Ş'nin ve 5E Mimarlık Mobilya Ltd. Şirketi'nin kurucu ortağı ve tasarım sorumlusudur. 1987'den bu yana Aynı zamanda Alpek İnşaat A.Ş'nin tüm projelerinde ''Fenni Mesul'' olarak görev yapmıştır. Fatma Erkılavuz, ikiz kızları Macide Erkılavuz ve Emine Erkılavuz Şimşek'in ve Mert Erkılavuz'un annesidir. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Antalya Şubesi üyesidir. 2013 yılı itibari ile Alpek İnşaat A.Ş.'nin yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. Kurucu müdürlüğünü yaptığı 5E Mimarlık Mobilya Ltd. Şirketinde özel tasarım mobilyalar yapmakta olup ayrıca Antalya merkezli Levo Daddy Organics markası için de ekolojik çocuk odası mobilyaları tasarlamaktadır.